GtaRealLife
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

GtaRealLife

94.24.53.113:7777
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Regulament Adimini/Helperi!

In jos 
AutorMesaj
Aditzuu
Admin



Mesaje : 120
Data de înscriere : 25/08/2012

Regulament Adimini/Helperi! Empty
MesajSubiect: Regulament Adimini/Helperi!   Regulament Adimini/Helperi! Icon_minitimeSam Aug 25, 2012 4:01 am

Regulament Primar Admini/Helperi :

1. Nu dati ban/kick/warn fara motiv, cand dati ban/kick/warn faceti si un SS sa aveti dovada in caz de va face post!

2. Nu aveti voie sa dati arme/repair aiurea lui X sau Y ca e prietenul tau. (Doar la event, in caz ca este nevoie)

3. Nu dati /mute fara motiv, daca cineva injura se da pana la 10 minute de /mute (depinde cat de grav injura), daca da anumite lucruri scrise care duc la stergerea chat-ului atunci se da intre 10 minute!

4. Nu faceti abuz pe comanda /rac, mai bine lasati sa dea Mr.X, Taz si MiShuLiKa cand cred ei ca este necesar.

5. Nu aveti voie sa dati /cc aiurea asa ca vi-se pare voua ca va face lag sau mai stiu eu ce.(daca un admin da /cc si nu are dovezi cu un motiv intemeiat pt acel /cc primeste Admin Warn direct!)

6. Daca un jucator da /report doar sa zica "ce mai faceti?","nu e corect a trisat X la event!"," X sau Y vino pana la mine" ii dati mute intre 5-10 minute.

7. Daca esti Admin/Helper asta nu inseamna ca esti "ZEU" pe server sau nu trebuie sa iti cada tot serverul la picioare indiferent cum ai obtinut Admin/Helper.

8. Nu dati /goto, /gethere, /freeze aiurea la playeri doar ca sa ajungi tu sa vorbesti cu X sau cu Y.

9. Adminii/Helperii NU au voie sa foloseasca /a pentru afacerile lor sau alte porcarii. (Pentru afaceri sau alte subiecte aveti comenzile /sms/call/am).

10. Nu folositi comenzile de Admin/Helper in scopuri personale (mats,drugs...etc). (Cu exceptia: daca nu dejanzati pe nimeni.)

11. Adminii/Helperii nu sunt obligati sa faca event-uri.

12. Cand un player da /report "X sau Y vino pana la mine", NU va mai duceti. Dati /am si spuneti-le sa zica direct problema care o au. (Dupa ce va spune problema care o are daca este necesar dati /goto).

13. Adminii care au comanda /bigears trebuie sa o foloseasca si in caz ca cineva injura se aplica regula nr. 3.

14. Daca un Admin/Helper nu este activ o perioada de timp i se va scoate Adminul/Helperul. (in caz ca nu poate intra cateva zile trebuie sa anunte printr-un PM pe forum sau un MSG lui Taz sau Mr.x).

15. Nu se mai da Warn decat daca acel player are plangere.

Regulament Secundar Admini/Helperi :

1. Limbajul indecent fata de playeri este strict interzis.

2. Nu faceti spam pe /a sau pe /o.

3. Adminii care au comanda /hide NU trebuie sa stea cu ea activata doar in anumite cazuri ! (event-uri,cand ajuta un player).

4. Nu faceti DB sau DM sau nu atacati in SafeZone ca asa vrei tu ca esti Admin/Helper.

5. Nu aveti voie sa va faceti voi dreptate singuri!

6. Nu conteaza daca ai donat sau nu ai donat, toti Adminii/Helperii au drepturi egale. (NU esti cu nimic mai bun ca X sau Y daca ai donat)


Nerespectarea Regulamentului impus Adminilor/Helperilor duce la Admin/Helper Warn!

Rugam playerii care vad ca un Admin/Helper face Abuz de comenzile Admin/Helper sa faca un POST cu cateva SS (dovezi).
Sus In jos
https://gtareallife.forumgratuit.ro
 
Regulament Adimini/Helperi!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Regulament Server!
» Regulament "teritorry war"!
» The Tattaglia Family-Regulament!
» The Barzini Family-Regulament!
» The Stracci Family-Regulament!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
GtaRealLife :: Info!-
Mergi direct la: